Načítám Akce
akce již proběhla.

Komise pro Místní agendu 21 a projekt Zdravé město Lomnice nad Popelkou pořádá ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 8:00 do 16:00 hod. na nádvoří a v prostorách lomnického zámku oslavu Dne Země pod názvem Vesmír v půdě. Komise ve spolupráci se Střediskem volného času Sluníčko Lomnice n. P., Kulturním a informačním střediskem Lomnice n. P., a. s., a Elektrowin připravuje pro školy i veřejnost stanoviště, kde můžete například pozorovat mikroskopem, co ukrývá půda a kdo v ní žije, třídit odpady hravou formou, nafukovací překážková dráha, nebo vyrábět žížaly či brouky. Vyrobit si Otesánka.
Na zámeckém nádvoří vytvoří známá postavička v nadživotní velikosti Krteček dvoumetrovou krtičinu, jejíž životodárnou půdu si zájemci mohou ve svých přinesených nádobách odnést na zahrádku. Krteček bude po celý den sledovat průběh oslav.
Akci odpoledne doprovodí přednáška Vesmírný Krteček od pana Milana Halouska, pracovníka České kosmické kanceláře. Povídání s promítáním proběhne od 15:00 hod. na zámku. Zájemci všech věkových skupin se seznámí s příběhem Krtečka, který letěl do vesmíru, dozví se, jak v e vesmíru žijí a pracují kosmonauti, ale i další zajímavosti z oblasti kosmonautiky a vesmírných letů.
Závěr bude patřit loutkové pohádce v podání lomnického souboru Popelka, kterou sehrají na zámku od 16:00 hod.  
Přijďte s námi oslavit Den Země!