Kouzla jara – aktivity do jarní přírody – téma 1. Ptačí život

Načítám Akce

Hrajte si, vymýšlejte příběhy, hrajte divadlo, kreslete, vyrábějte a užívejte jarní přírodu!

Kapitoly aktivit:
POZOROVÁNÍ PTÁČKŮ
Sledujte ptáčky z okna i na procházkách /na krmítku, při hnízdění, namlouvání atd./ Povídejte si o jejich chování, co je děsí, co je láká, kde odpočívají, kde hledají potravu, jak létají, jak chodí atd.
PTAČÍ MASKY
Děti často láká si vše, co zažijí či pozorují, zahrát na vlastní kůži. Zkuste si vyrobit jednoduché ptačí masky. Stačí nakreslit jednoduchý tvar na tvrdší papír. Vystřihnout a nabarvit dle atlasu či pozorování. Připevnit gumičku a hurá do hry.
PTAČÍ DIVADLO
Zahrajte si klasické divadélko. Stačí si vybrat herce. Namalovat obrázky ptáků nebo si vystřihnout černobílé obrázky z určovacích karet. Doporučuje se použít černobílé, abyste mohli vybarvovat, a znovu pozorně hledat, jaké barvy jednotlivé druhy mají.
PTAČÍ OKNO
Pokud venku či přes okno pozorujete ptáčky, můžete si vytvořit ptačí okno. Postupně, jak budete určovat jednotlivé druhy, si každý druh namalujte, vystřihněte a nalepte na kraj okna. Vzniká tak skvělá pomůcka pro určování našich ptáků.
NOVÉ PTAČÍ DRUHY
Prima zábava je vymýšlet a kreslit nové druhy podle vlastní fantazie. Děti i dospělí milují barvy a rádi vymýšlí mnohobarevné nové druhy ptáků.
VEZMĚTE VYROBENÉ PTÁČKY DO PŘÍRODY
VYZKOUŠEJTE SI POSTAVIT PTAČÍ HNÍZDO.
Pokud máte dost materiálu i energie, pusťte se do velké ptačí stavby…nebo postavte pro své ptáčky hnízda…
Pošlete nám obrázky, foto z vašich her nebo procházek na info@svclomnice.cz
Materiál použit z metodiky Les ve škole.

Obrázky a určovací karty si můžete stáhnout na:
https://www.facebook.com/SVCSlunicko/

Přejít nahoru