Kouzla jara-aktivity do jarní přírody-téma 4.-Hry v přírodě

Načítám Akce

Vytištěné hry s obrázky si můžete vyzvednout u zadního vchodu SVČ Sluníčko.
Neposedné tyčky
Podpořte svou obratnost a koordinaci celého těla díky pomůckám vyrobeným venku.
POMŮCKY: větve, proutí (případně jídelní nože na loupání)
Otestujte své cirkusové dovednosti. Stačí vyrobit tři tyčky pro každé dítě nebo pět tyček do dvojice. Ideální je najít náletové dřeviny nebo využít jiné proutí, které je stejně třeba ostříhat. Větve je vhodné nastříhat na délku 60-80 cm. Kůru můžete oloupat, stačí ji setřít kuchyňským nožem (některé děti mají tuto práci velmi rády). Když je hotovo, stačí vzít do každé ruky jednu tyčku a s třetí na nich balancovat. Může se kutálet, vyhazovat, přehazovat a vše mohou děti zkoušet sami nebo ve dvojici.

Kouzelná hůlka
V jarní dny si můžete vyrobit svou kouzelnou hůlku.
POMŮCKY: přírodniny, provázky, pastelky
Tvorba kouzelné hůlky může skvěle zkrátit čas během cesty. Najděte si klacík, může si ho i pomalovat. Pak uvažte provázek a během cesty nebo na domluveném místě postupně přivazujte přírodniny, které pro vás mají nějakou zvláštní sílu- květy, listy, větvičky atd. Nezáleží na velikosti. Někomu stačí hůlka malá, někdo tvoří velkou, plnou kouzelných ingrediencí. Postupně vzniká hůlka, která může mít opravdu silný význam a často může inspirovat pro další hry nebo příjemně provonět pokojíček.

Čarování s poletuchami
Užijte si pohyb venku, zapojte vlastní fantazii při „čarovném tanci“ s poletuchami.
POMŮCKY: poletuchy (kusy látek, šiška, provázek), delší provázky nebo klacík.
Návod na další stránce.
Když si děti užijí házení s poletuchami, mohou se pustit do něčeho těžšího. Poletuchy můžete přivázat ke klacíkům a pak si vyzkoušet běhání a točení. Nebo vyzkoušet ještě větší výzvu. K poletuchám přivážete delší provázek (kolem 1 m) a pak už stačí jen točit. Kolem sebe, kolem rukou, nad hlavou a tak dále. Děti mohou vyzkoušet točit i se dvěma poletuchami zároveň. To už je opravdu velká výzva. Ale děti i dospělé to baví. U dětí jen hlídejte, aby mezi sebou udržovali dostatečné mezery a navzájem si neublížili.
Návod na výrobu
POMŮCKY: šátky, kusy starých látek (záclon, gázy, juty), přírodniny
Stačí málo. Šátky, stará látka, či záclony, pár šišek a provázků. A hurá do hry. Děti baví vyrábění i vymýšlení her s poletuchami. Výroba je jednoduchá. Do jednoho rohu látky stačí zavázat bezpečný předmět – šišku, kus látky, ponožky atd. Pak ovázat látkou a provázkem upevnit. Pak už jen stačí chytat, házet, poletovat po venku. Děti vymyslí mnoho vlastních her na body, rychlost nebo i záchranu poletuch.

Přejít nahoru